воскресенье, 1 января 2017 г.

УРОК УЗАГАЛЬНЕННЯ У 4 КЛАСІ. ТЕМА: "МІЖ МУЗИКОЮ МОГО НАРОДУ І МУЗИКОЮ ІНШИХ НАРОДІВ НЕМАЄ НЕПЕРЕБОРНИХ МЕЖ"



Мета: навчальна - повторення інформації даної учням на попередніх трьох уроках, про те що не існує непереборних меж між музикою різних народів.  
розвивальна - розвивати творчі здібності дітей шляхом вокально-хорових та ритмічних навичок; навчити дітей складати вірші та мелодії; розвивати навички гри на музичних та шумових інструментах; навчити художньо виконувати легкі музичні твори. 
виховна - виховувати повагу до музичних цінностей різних народів; мелодійності, ліричності, лагідності, співчуття, доброти, шани до батьків та Батьківщини.
Обладнання: музична література: збірники пісень українських та зарубіжних авторів, фонотека, баян, дитячі музичні та шумові інструменти: ксилофони, металофони, бубон, трикутник, кастаньєти, мара каси, дзвіночки, DVD-ппеєр, телевізор, ноутбук.
Хід уроку.
1. Організаційний момент.
Звучить музичне привітання. Урок розпочинається піснею «Дружба»
2. «Мозковий штурм»
Вчитель: Ми продовжуємо нашу подорож в країну Музики. В країну, де живуть чарівні звуки, які створюють чарівні мелодії. Мелодії в нашому уявленні створюють картинки, які ми називаємо музичними образами. Діти, ви знаєте, в нашій країні живуть пісні, танці, марші тільки українського народу. Тут є місце і нашим друзям - пісням, танцям, маршам інших народів. Яку музиці українського народу так і в музиці інших народів виражені почуття, думки, бажання. І ми недаремно розпочали наш урок піснею про «Дружбу», тому, що дружба між людьми, між народами збагачує життя, додає упевненості і сили. Щоб наша дружба була ще міцнішою ми повинні розуміти, поважати культуру і мистецтво інших народів.
3.Проблемне питання
Вчитель: Ви зрозуміли, що сьогодні ми закінчуємо знайомство з музикою інших народів. Ми підведемо підсумок попередніх трьох уроків. І сьогоднішній урок буде називатися ... Я думаю що ви здогадалися, якою буде тема сьогоднішнього уроку. Діти пропонують назву теми уроку по змісту подібні до реальної.

4.Оголошення теми уроку
Вчитель оголошує тему уроку і пропонує дітям послухати музику різних народів: українського, грузинського, російського та білоруського.
5.Слухання музики.
-   Сьогодні на уроці ми проведемо музичну вікторину, в якій прозвучать пісні та танці різних народів. Вам необхідно визначити спільні й відмінні риси звучання пісень та танців та дати відповідь на запитання: Яким саме народам належить той чи інший танець? Діти слухають запропоновану музику та відповідають на питання.
Після слухання музики дітям пропонується переглянути відеоряд з танцями різних народів, з якого діти ще ближче познайомилися з культурою, традиціями та звичаями цих народів.
- А другий танець, із такою незвичною для української музики мелодією, називається грузинський народний танець "Лезгінка".
- При повторному слуханні зверніть увагу на важливу роль ударних інструментів у "Лезгінці".
Запропонувати дітям виконати танцювальні рухи під цей танок.
-  Дівчатка, передайте протяжність фраз плавними рухами рук навперемінно вправо і вліво, а хлопчики, підкресліть акценти наприкінці кожної фрази оплеском або притулом.
Доцільно показати репродукції із зображенням білоруських і грузинських народних костюмів, інструментів.
Вчитель: Чи можна зробити висновок, що між музикою різних народів немає непереборних меж. Так, тому що ми, не перетинаючи кордонів ознайомилися з музикою білоруського та грузинського народів, і можемо стверджувати, що між музикою різних народів немає непереборних меж.
6.Розвиток творчої уяви Практична вправа (рольова гра)
Вчитель нагадує, що серед звуків є стійкі: 1,3,5 й нестійкі: 2,4,6,7. Коли композитор складає мелодії він використовує як стійкі так і нестійкі звуки.
Зараз ми уявимо, що ми композитори і поети, на складені коротенькі вірші спробуємо скласти різні мелодії.
Діти демонструють складені мелодії, уявляючи себе композиторами.
Вчитель: ви вже знаєте, що між музикою різних народів немає непереборних меж. Ми можемо виконувати на наших музичних інструментах мелодії і пісні різних народів. Наприклад: «Ой лопнув обруч» - українська народна пісня, «Перепілонька» - це білоруська народна пісня, «Во саду ли, во огороде» - російська народна пісня. ! знову ви бачите, що між музикою різних народів немає непереборних меж.
7.Розвиток вокально-хорових навичок
Розспівка. Починається на склад «ду», «мо», «ма», що переходить в спів пісні «Дудочка», «Пастушок», в яких домінує спів на голосну «у», яка добре розвиває природне звучання голосового апарату.
Повторення української народної пісні «Грицю, Грицю, до роботи», російської пісні з мультфільму «Приключения кота Леопольда» - «Если добрый ты», англійської пісні «Лпді ЬеІІз». Знову ви бачите, що між піснями різних народів немає непереборних меж. Ми співали і українську, російську, англійську пісні - це ще раз стверджує тему нашого уроку.
Діти читають тему уроку, яка є головним висновком всіх видів діяльності на уроці.
8.Гра на музичних та шумових інструментах виконання пісень (рольова гра - концерт)
Вчитель оголошує, що на урок завітали артисти, які продемонструють гру на музичних та шумових інструментах.
Артистами є учні, які найкраще оволоділи грою на музичних та шумових інструментах.
Інші учні є глядачами та співаками.
Звучать мелодії «Ой лопнув обруч», «Перепілонька», «Во саду ли, в огороде» та пісні:
«Вчителі», «Новий рік», «На нашій Україні».
9. Рефлексія
Вчитель: Сьогоднішній урок пройшов дуже продуктивно. Ми розглянули тему і зрозуміли, що між музикою нашого народу і музикою інших народів немає непереборних меж. Музику інших народів ми можемо виконувати як на музичних інструментах, так співати пісні інших народів і слухати їх пісні і танці не перетинаючи кордони цих країн. Ми також грали мелодії різних народів на музичних інструментах, і навіть побували на концерті артистів нашого класу. Ви добре співали пісні, точно передаючи настрій і характер, показуючи майстерність гри на музичних та шумових інструментах, а глядачі продемонстрували вміння насолоджуватися музикою.
Вчитель: Урок закінчено. До побачення, діти!
Звучить музичне прощання.

Комментариев нет:

Отправить комментарий